• Sprawy cywilne i rodzinne

 • Wywiad środowiskowy

  Wywiad środowiskowy, to jedna z najważniejszych metod zdobywania informacji przez detektywa. Żyjemy w społeczeństwie, komunikujemy się z innymi ludźmi, budujemy związki i relacje, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Mamy swoje nawyki i przyzwyczajenia, nałogi. W okolicy, w której mieszkamy zawsze znajduje się ktoś kto wie o nas zdecydowanie więcej niż moglibyśmy się spodziewać. Mniej więcej na tym właśnie polega detektywistyczny wywiad środowiskowy. Jako uzupełnienie bezpośredniej obserwacji pozwala stworzyć pełen profil obserwowanego, badając jego korelację z otoczeniem.

  Dzięki tej metodzie, możemy między innymi dowiedzieć się o danej osobie jaki prowadzi tryb życia, poznać jej powiązania towarzyskie i biznesowe, sprawdzić poziom życia, słowność, zbudować wiarygodny profil psychologiczny.

  Można oszukiwać pewną grupę ludzi przez pewien czas, lecz nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas.

  Ta parafraza doskonale ukazuje skuteczność wywiadu środowiskowego. Oblicze każdej jednostki zmienia się zależnie od sytuacji w której się ona znajduje, co przy obserwacji w różnych warunkach środowiskowych daje możliwość obiektywnego określenia całej prawdy na jej temat.

  Ponadto metoda pozyskiwania informacji drogą wywiadu środowiskowego często jest jedynym sposobem na ustalenie miejsc przebywania osób czy mienia, ze względu na posiadanie bardzo szczątkowych danych na ich temat. Dlatego właśnie nasze Biuro Detektywistyczne doskonale zdaje sobie sprawę z wagi takich ustaleń dla prowadzonej sprawy, również w kontekście zbieranych dowodów, a także iż są one wyznacznikiem profesjonalizmu.

 • Obserwacja

 • Wykrywanie zdrady

 • Poszukiwania osób i mienia

 • Ujawnianie majątku

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych wydany przez Ministra Spraw Wewnętrznych RD-15/2016 i RD-21/2016 Licencja Detektywa COBRA to licencjonowani detektywi z ponad dwudziestoletnim stażem służby w pionie kryminalnym identyfikujący się licencjami o numerach 005281 oraz 005282 Komenda Główna PolicjiLicencje uprawniające do prowadzenia działalności zostały wydane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach