• Wywiad gospodarczy

 • Nieuczciwa konkurencja

 • Wywiad środowiskowy

  Wywiad środowiskowy, to jedna z najważniejszych i podstawowych metod zdobywania informacji przez detektywa. Żyjemy w społeczeństwie, które stale się rozwija, zmieniają się możliwości komunikacyjne jak i charakterystyka codziennego życia. Nadal jednak komunikujemy się z innymi ludźmi, budujemy związki czy relacje i to nawet wtedy gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Mamy swoje nawyki i przyzwyczajenia, nałogi. W okolicy, w której mieszkamy zawsze znajduje się ktoś kto wie o nas zdecydowanie więcej niż moglibyśmy się spodziewać, a wszechobecność internetu i usług online dostarcza nowych metod infiltracji. Detektywistyczny wywiad środowiskowy korzysta z wszystkich tych zasobów i jako uzupełnienie bezpośredniej obserwacji pozwala stworzyć pełny i wiarygodny profil obserwowanego.

  Dzięki tej metodzie, możemy między innymi dowiedzieć się o danej osobie: jaki prowadzi tryb życia, poznać jej powiązania towarzyskie i biznesowe, status społeczny i finansowy, sprawdzić jej słowność oraz zbudować rzetelny profil psychologiczny. Niezależnie od tego, czy interesuje nas przeszłość potencjalnego pracownika, wiarygodność jego CV, wypłacalność i uczciwość kontrahenta, lub warunki pracy w firmie. Wywiad środowiskowy pomoże wykonać każde z tych zadań skutecznie i efektywnie.

  Można oszukiwać pewną grupę ludzi przez pewien czas, lecz nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas.

  Ta parafraza doskonale ukazuje skuteczność wywiadu środowiskowego. Oblicze każdej jednostki zmienia się zależnie od sytuacji w której się ona znajduje, co daje możliwość do obiektywnego określenia całej prawdy na jej temat. Ponadto metoda pozyskiwania intormacji drogą wywiadu środowiskowego często jest jedynym sposobem na ustalenie miejsc przebywania osób czy mienia, ze względu na posiadanie bardzo szczątkowych danych na ich temat. Dlatego właśnie nasze Biuro Detektwistyczne doskonale zdaje sobie sprawę z wagi takich ustaleń dla prowadzonej sprawy, również w kontekście zbieranych dowodów i że są one wyznacznikiem profesjonalizmu.

 • Obserwacja osób i mienia

 • Weryfikacja kontrahentów i pracowników

 • Ustalenia majątkowe

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych wydany przez Ministra Spraw Wewnętrznych RD-15/2016 i RD-21/2016 Licencja Detektywa COBRA to licencjonowani detektywi z ponad dwudziestoletnim stażem służby w pionie kryminalnym identyfikujący się licencjami o numerach 005281 oraz 005282 Komenda Główna PolicjiLicencje uprawniające do prowadzenia działalności zostały wydane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach